לקראת כנס קציני הרכב והבטיחות בתעבורה, ביקש המרכז הבינלאומי לכנסים, מהמומחים והמרצים של הכנס לרכז ספר עצות להתנהלות חלקה, בסגנון עשה ואל תעשה שניתן לקדם בעזרתם את הבטיחות בקרב נהגי הארגון!


מה חשוב לעשות 

ספקו הדרכה קבועה לנהגים: 
דאגו שכל הנהגים יקבלו הדרכות בטיחות קבועות כדי לרענן את הידע שלהם בנהלי נהיגה בטוחה ולרענן איתם עדכונים, הנחיות ושינויים בתקנות התעבורה.

ערכו בדיקות לפני קליטת נהגים:
לפני העסקת נהג, ערכו בדיקת רקע יסודית וודאו שיש לו רישיון נהיגה בתוקף ורישום נהיגה נקי. זה יעזור להפחית את הסיכון לתאונות הנגרמות על ידי נהגים פזיזים או לא מוסמכים.

אחזקת רכבים ראויה:
בידוקו ותחזקו באופן קבוע את כל כלי הרכב בצי שתחת אחריותכם, כדי לוודא שהם תקינים. זה כולל בדיקת בלמים, צמיגים, אורות ורכיבים חיוניים אחרים.

ספקו ציוד בטיחות:
ודאו שלכל הנהגים תהיה גישה לציוד הבטיחות הדרוש, כגון חגורות בטיחות, כריות אוויר וציוד מגן אחר. יש לוודא שהציוד תקין ושהנהגים הוכשרו להשתמש בו כראוי.

מעקב אחר התנהגות הנהג:
נטרו את התנהגות הנהג, באמצעות הטכומטר כגון מהירות מופרזת, שעות נהיגה, מנוחה, כמו גם בלימות חזקות ונהיגה מוסחת. השתמשו במידע זה כדי לספק משוב לנהגים ולעודד הרגלי נהיגה בטוחים.


מה אסור לעשות 


אל תאפשרו לנהגים עייפים לנהוג: 
ודאו שהנהגים נחים כראוי ולא עמוסים יתר על המידה. אל תעודדו או תבקשו נהגים לנהוג כשהם עייפים וספקו להם לוח זמנים המאפשר הפסקות ומנוחה קבועים.

אל תתירו נהיגה תחת השפעה:
יש להפעיל מדיניות אפס סובלנות קפדנית לנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול. הבהירו לנהגים שהתנהגות כזו אינה מקובלת ותגרום לסיום העסקתם באופן מידי.

אל תתעלם מבעיות בטיחות: 
התייחסו מיד לכל חשש הקשור בבטיחות ונקטו צעדים מתאימים כדי לפתור אותם. אל תחכו עד שתתרחש תאונה. הקפידו לנקוט בפעולות הנדרשות לשיפור הבטיחות מראש.

אל תאפשרו נהיגה רשלנית או פזיזה: 
אל תיצרו תרבות המעודדת נהיגה פזיזה או מתגמלת נהגים על לקיחת סיכונים מיותרים. הדגשו את החשיבות של בטיחות ונהיגה אחראית בכל עת.

אל תחסכו באימונים, בטיחות או בציוד:
אל תעגלו פינות בכל הקשור להדרכה, אימון, בטיחות או ציוד בטיחות. השקעה באמצעי בטיחות יכולה לסייע במניעת תאונות ולהפחית עלויות הקשורות לתאונות, כגון תיקונים, בעיות רפואיות והוצאות משפט.


על ידי יישום כללי עשה ואל תעשה אלו, קציני התחבורה והבטיחות בתעבורה, יכולים לעזור להבטיח את בטיחות הנהגים שלהם ולהפחית את הסיכון לתאונות בכביש!

כנס קציני הרכב והבטיחות

הכנס השנתי למנהלי תחבורה, קציני רכב ובטיחות בתעבורה - יתקיים ביום שני,18 במרץ 2024 , במרכז הכנסים של מלון קראון פלאזה תל אביב. 

למידע ולרישום הקליקו כאן:

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.